Tworzenie trójwymiarowych ilustracji w technice pop up. Tematem przewodnim zajęć są zwierzęta, które służyły w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Uczestnicy poznają historię polskiej armii w trakcie II wojny światowej przez pryzmat historii zwierząt, które służyły w różnych jednostkach.
Przedstawienie historii niezłomnej sanitariuszki Armii Krajowej Danuty Siedzikówny „Inki”. Uczestnicy warsztatów poznają jej historię, rodzinę i heroiczną walkę o życie każdego żołnierza. W drugiej części zajęć odbędzie się teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Spektakl prezentuje historię niedźwiedzia brunatnego adoptowanego przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Opowieść stanowi pretekst do ukazania dziejów Polaków wysiedlanych z terenów okupowanych przez ZSRS, a następnie ich długiej wędrówki z „nieludzkiej ziemi” przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji. Najmłodsi widzowie towarzyszą Wojtkowi w jego przygodzie, śpiewają wraz z nim piosenki i aktywnie uczestniczą w całym przedstawieniu, poznając przy tym przez zabawę historię naszego kraju.
Przedstawianie ukazuje historię „Solidarności”, strajków sierpniowych z 1980 r. oraz wielką mobilizację narodu polskiego przeciwko ustrojowi komunistycznemu. Zostaje ona opowiedziana z perspektywy dwójki dziesięciolatków: Wiktorii, żyjącej w 1981 r. w Gdańsku, oraz Franka, przeniesionego do przeszłości z XXI w., który na własne oczy ogląda wydarzenia, o których opowiadała mu babcia. Spektakl ukazuje także fragmenty życia codziennego minionej epoki oraz humor, jakim Polacy bronili się przed szarą codziennością.
Odkryj historię polskich sił powietrznych w czasie II wojny światowej (Lotnicy – wojna w przestworzach), złam bolszewicki szyfr i wyeliminuj pancerne pociągi wroga (Gra szyfrów). Zostań dowódcą drużyny i przeprowadź zespół przez 63 dni powstania warszawskiego w grze Warsaw Rising. Posłuchaj przez radio rozmowy funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, obejrzyj „Dziennik Telewizyjny” i powiel kolejne kopie niepodległościowej prasy dzięki aplikacji „Szybowcowa ʼ87”. Do refleksji skłoni Cię filmowa etiuda Świadectwo poMOCY opowiadająca historię błogosławionej rodziny Ulmów, która dała schronienie Żydom wbrew zakazom niemieckiego okupanta.